*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".
*Balandžio 12 d. Pirėjuje Eurolygos reguliariojo sezono pabaiga.

[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Jugoslavija |1999.06.17| (VIDEO)

2016-07-15
Pasiruošimas 1999-ųjų metų Europos čempionatui Prancūzijoje. Prieš Senojo žemyno pirmenybes lietuviai dalyvavo draugiškame turnyre Kaune. Paskutinėse rungtynėse susitiko Lietuva, bei Europos ir Pasaulio čempionai jugoslavai. Abėjuose komandose netrūko pirmo ryškumo žvaigždžių - A.Sabonis, A.Karnišovas, S.Štombergas, V.Divacas, D.Bodiroga, P.Danilovičius, o komandoms vadovavo J.Kazlauskas ir Ž.Obradovičius. Š.Jasikevičius Lietuvos vyrų rinktinei atstovavo jau trečius metus iš eilės.

Lietuviai nuo pirmų minučių išsiveržė į priekį ir ilgą laiką kontroliavo rungtynes. Vis dėlto Pasaulio čempionai mačo pabaigoje persvėrė rezultatą savo naudai, tačiau paskutinėmis mačo sekundėmis S.Štombergas išplėšė pergalę 78-77 lietuviams. Lietuva tapo turnyro nugalėtoja, bei pergalingai išlydėta į Europos čempionatą.

Pirmuosius taškus dvitaškiu su bauda pelnė T.Masiulis (2-0), vėliau sekė 5 iš eilės S.Štombergo taškai (7-0). Sužaidus daugiau nei 2 minutes D.Bodiroga atidarė jugoslavų taškų sąskaitą (7-2). Sužaidus beveik 4 minutes A.Sabonis įsmeigė tritaškį (11-4), varžovai atsakė D.Bodirogos dvitaškiu su pražanga (11-7). Po 6 minučių kovos tritaškį pataikė D.Maskoliūnas (16-11). Jugoslavijos rinktinėje ir toliau nesustabdomai žaidė D.Bodiroga pelnęs 9 taškus per 8 minutes (18-15). Po V.Divaco baudos metimų lietuvių pranašumas sumažėjo iki 1 taško (18-17). Baigiant įpusėti pirmajam kėliniui pirmą kartą aikštelėje pasirodė Š.Jasikevičius. Likus žaisti 9 minutes M.Gurovičius baudų metimais išlygino rezultatą (22-22). Lietuviai atsakė spurtu 6-0, o likus žaisti 5 minutes pirmuosius taškus metimu iš po krepšio pelnė Š.Jasikevičius (30-22). Likus žaisti kiek daugiau nei 4 minutes Š.Jasikevičius taikliu baudos metimu padidino Lietuvos persvarą iki dviženklio skaičiaus (34-24). Jugoslavai D.Bodirogos pastangomis sumažino deficitą perpus (38-33). Kėliniui baigiantis Š.Jasikevičius realizavo vieną baudos metimą, o po pirmosios mačo pusės lietuviai pirmavo 43-37.

Antroji rungtynių dalis prasidėjo S.Obradovičiaus tritaškiu (43-40), A.Sabonis atsakė dvitaškiu (45-40). Sužaidus 3 minutes D.Maskoliūnas sėkmingu reidu į baudos aikštelę pelnė 2 taškus (48-42). Po dviejų minučių D.Bodiroga ir Ž.Obradovičius buvo nubausti techninėmis pražangomis. Sužaidus 7 minutes D.Adomaitis tritaškiu atstatė dviženklę lietuvių persvarą (60-49). P.Danilovičiaus pastangomis serbai sumažino deficitą (60-54). Sužaidus 8 minutes į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius, po minutės A.Sabonis sudrebino krepšį dėjimu (62-56). Įpusėjus kėliniui Š.Jasikevičius įmetė tritaškį (67-58), neilgai trukus taikliai iš toli atakavo A.Karnišovas. Po serbų spurto 0-11 lietuvių persvara ištirpo iki minimumo (70-69). Likus žaisti 4 minutes D.Tomaševičius pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė Jugoslaviją į priekį (70-71). Po 4 iš eilės serbų baudos metimų varžovai įgijo didžiausią 5 taškų persvarą (70-75). Likus žaisti 3 minutes D.Maskoliūnas greitoje atakoje pelnė du taškus, o po minutės E.Žukauskas sumažino deficitą iki minimumo (74-75). Likus žaisti kiek daugiau nei minutę D.Tomaševičius ir E.Žukauskas apsikeitė dvitaškiais (76-77). Likus žaisti 22 sekundes D.Bodiroga prametė abu baudos metimus, o po krepšiu užvirė kova dėl kamuolio. Ginčo kamuolį laimėjo V.Divacas, tačiau tai padarė per anksti ir kamuolys atiteko lietuviams. Likus žaisti 2 sekundes pergalingus taškus dvitaškiu su pražanga pelnė S.Štombergas. Rungtynės baigėsi Lietuvos pergale 78-77.

Šarūnas Jasikevičius per 18 minučių pelnė 7 taškus (1/3 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 2/4 baudos), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 3 varžovų pražangas, bei perėmė 1 kamuolį.