*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".
*Balandžio 12 d. Pirėjuje Eurolygos reguliariojo sezono pabaiga.

Kauno "Žalgiriui" antausis nuo Prienų

2013-12-01
Kauno "Žalgirio" komanda gavo antrą skaudžią pamoką Lietuvos krepšinio lygoje. Lietuvos čempionai išvykoje 83-101 buvo priversti nusileisti Prienų "TonyBet" krepšininkams. Kauniečiams, tai jau antrasis pralaimėjimas šalies pirmenybėse, pirmąjį patyrė namuose prieš Šiaulius.

Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė Robertas Javtokas (0-2), A.Valeika atsakė dėjimu iš viršaus (2-2). Po L.Kisieliaus dvitaškio su pražanga priekyje atsidūrė šeimininkai (4-2). Sužaidus 2 minutes R.Javtokas kabliu išlygino rezultatą (4-4). Sužaidus 3 su puse minutės Prienai pataikė tolimą metimą (7-5). Sužaidus 4 minutes M.Lukauskis pridėjo tritaškį (10-5). Įpusėjus kėliniui dar vieną tolimą metimą pataikė M.Linkevičius (13-7), o po Ž.Janavičiaus tritaškio "TonyBet" pirmavo 9 taškais (16-7). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes į aikštelę išbėgo Š.Jasikevičius, o varžovai jau pirmavo dviženkliu skirtumu (18-7). "Žalgirio" taškų badą nutraukė T.Dimša dviem taškais su pražanga (18-10). Likus žaisti 3 minutes Š.Jasikevičius realizavo dvi baudas (18-14). Likus žaisti 2 minutes V.Čepukaitis pataikė iš vidutinio nuotolio (20-14), o Š.Jasikevičius atsakė dar dviem baudų metimais (20-16). Vėliau šeimininkai buvo nubausti nesportine pražanga, o tuo pasinaudojęs Š.Jasikevičius pataikė dar dvi baudas (20-18). Po M.Kupšo dvitaškio su pražanga rezultatas tapo lygus (20-20). Kėlinio pabaigoje "Žalgiris" išsiveržė į priekį 22-21.

Antrojo ketvirtčio pradžioje G.Kadžiulis tritaškiu persvėrė rezultatą Prienų naudai (24-22). Sužaidus minutę V.Lipkevičius išlygino rezultatą, tačiau Kadžiulis dar kartą taikliai atakavo iš toli (27-24). Po Š.Jasikevičiaus dvitaškio priekyje buvo kauniečiai (27-28). Baigiant įpusėti kėliniui A.Valeika įsmeigė tritaškį (32-28), o vėliau pridėjo ir du taškus. Likus žaisti 4 minutes G.Kadžiulis nubaudė Lietuvos čempionus tolimu metimu (37-28). Likus žaisti 3 minutes M.Linkevičius dvitaškiu sugrąžino "TonyBet" ekipai dviženklę persvarą (39-28). Likus žaisti 3 minutes M.Lukauskis pelnė du taškus, o V.Čižauskas atsakė tritaškiu (41-31). Likus žaisti pusnatros minutės P.Jankūnas atkovojęs kamuolį pelnė du taškus, tačiau šeimininkai vėl taikliai atakavo iš toli (46-33). Po pirmojo kėlinio 50-35 pirmavo prieniškiai.

Po ilgosios pertraukos M.Lukauskis įsmeigė tritaškį (53-35), Š.Jasikevičius atsakė dviem taškais (53-37). Vėliau R.Javtokas pridėjo du taškus, o Ž.Janavičius atsakė dviem taškais su pražanga (56-39). Sužaidus daugiau nei 2 minutes G.Kadžiulis pataikė tritaškį (60-41). Sužaidus 4 minutes P.Jankūnas pelnė du taškus iš po krepšio (60-43), tačiau G.kadžiulis atsakė taip pat dviem taškais (62-43). Įpusėjus kėliniui R.Javtokas pataikė dvi baudas (62-47). Likus žaisti 4 minutes G.Kadžiulis tritaškiu padidino "Žalgirio" deficitą iki 20 taškų (67-47). Likus žaisti 2 minutes T.Dimša pelnė du taškus (67-51), M.Linkevičius atsakė tuo pačiu. Kėliniui baigiantis K.Lavrinovičius pataikė tritaškį, o "TonyBet" po trijų kėlinių pirmavo 71-54.

Lemiamas kėlinys prasidėjo M.Lukauskio tritaškiu (74-54), o vėliau tolimą metimą pridėjo M.Linkevičius (77-54). Sužaidus minutę K.Lavrinovičius pataikė dvi baudas (77-56). Sužaidus 2 minutes V.Čepukaitis dėjimu sudrebino "Žalgirio" krepšį (79-56). Po minutės kauniečių kapitonas pataikė iš vidutinio nuotolio (79-58). Baigiant įpusėti kėliniui P.Jankūnas pataikė tritaškį (81-63), Ž.Janavičius atsakė dviem taškais (83-63). Likus žaisti 3 minutes A.Milaknis įsmeigė tritaškį (85-66). Likus žaisti 2 minutes T.Jogela ir A.Valeika apsikeitė dvitaškiais (92-70). Likus žaisti pusantros minutė V.Čižauskas sudrebino Prienų krepšį dėjimu (92-75). Rungtynėms baigiantis K.Vecvagaras pridėjo du taškus su pražanga (94-78), o V.Čižauskas tritaškį (94-81). Prienų publiką dėjimu ir šimtuoju tašku pradžiugino G.Kadžiulis 101-83.

Šarūnas Jasikevičius per beveik 18 minučių pelnė 10 taškų (2/3 dvitaškiai, 6/6 baudos), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius, išprovokavo 2 varžovo pražangas, 1 kartą pažeidė taisykles, bei 3 kartus suklydo.

Prienų "TonyBet": Mindaugas Lukauskis 23, Gintaras Kadžiulis 21, Martynas Linkevičius ir Žygimantas Janavičius 17, Artūras Valeika 12, Vaidas Čepukaitis 5, Tomašas Ramanovskis, Laimonas Kisielius ir Paulius Ivanauskas 2 taškai;

Kauno "Žalgiris": Paulius Jankūnas 13, Robertas Javtokas 12, Vytenis Čižauskas, Šarūnas Jasikevičius ir Tomas Dimša 10, Artūras Milaknis ir Mindaugas Kupšas 6, Kasparas Vecvagaras ir Kšištofas Lavrinovičius 5, Martynas Pocius, Tauras Jogėla ir Vytenis Lipkevičius 2 taškai;