NAUJIENOS/Svarbiausi įvykiai
*Gruodžio 14 d. Šaras oficialiai tapo "Fenerbahce" komandos treneriu.
*Kovo 23-27 d. Lukas su Katalonijos rinktine dalyvauja Ispanijos regionų čempionate.
*Balandžio 5 d. Eurolygoje "Fenerbahce" dvikova su "Anadolu Efes".
*Balandžio 12 d. Pirėjuje Eurolygos reguliariojo sezono pabaiga.

Ispanijos Karaliaus taurė - Šarūno Jasikevičiaus rankose

2013-02-10
Šarūnas Jasikevičius trečią kartą karjeroje tapo Ispanijos Karaliaus taurės nugalėtoju. Barselonos krepšininkai didžiajame finale 85-69 nugalėjo Valensijos "Valencia Basket" krepšininkus.

Finalas prasidėjo Victoro Sados taikliu dvitaškiu (2-0), Valensija atsakė taip pat dviem taškais (2-2). Sužaidus minutę Pete'as Mickealas pelnė du taškus su pražanga (5-2). Pau Ribas į tai atsakė dvitaškiu (5-4), sužaidus 3 minutes A.Tomičius pelnė du taškus (7-4). Sužaidus daugiau nei 4 minutes V.Sada priidėjo dar du taškus (9-6). Įpusėjus kėliniui C.J.Wallace'as realizavo du baudos metimus (11-6). Likus žaisti 4 minutes tolimą metimą pataikė V.Sada (14-6), S.Markovičius atsakė dvitaškiu (14-8). Likus žaisti 3 minutes Bojanas Dubljevičius sumažino "Valencia Basket" deficitą iki 4 taškų (14-10). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes Bradas Olesonas pataikė dvi baudas (17-11). Likus žaisti apie minutę V.Faverani įsmeigė tritaškį (17-15). Kėliniui baigaintis P.Ribas tritaškiu išvedė Valensijos ekipą į priekį (17-18).

Antrasis ketvirtis prasidėjo N.Jawai baudos metimu po kurio rezultatas tapo lygus (18-18), tačiau S.Markovičius atsakė tritaškiu (18-21). Sužaidus beveik 3 minutes M.Huertas tritaškiu dar kartą išlygino rezultatą (21-21), tačiau R.Martinezas pataikė dar vieną tolimmą metimą (21-24). Sužaidus 4 minutes A.Tomičius pelnė du taškus (23-26). Įpusėjus kėliniui M.Huertas pelnė du taškus iš po krepšio (25-26). Likus žaisti 4 minutes N.Jawai sudrebino varžovų krepšį Alley-oop dėjimu (27-28), o po dar vieno amerikiečio dėjimo priekyje buvo Barselona (29-28). Likus žaisti 3 minutes P.Ribas išvedė Valensiją į priekį (29-30), tačiau taiklų tritaškį šovė katalonų naujokas B.Olesonas (32-30). Likus žaisti 2 minutes C.J.Wallace'as pelnė du taškus (34-30). Paskutinę kėlinio minutę V.Faverani sudrebino Barselonos krepšį dėjimu. Po dviejų kėlinių 36-33 pirmavo "FC Barcelona Regal".

Sužaidus daugiau nei minutę trečiajame kėlinyje N.Jawai įkalė dar vieną vinį į Valensijos krepšį (38-33). Sužaidus daugiau nei 2 minutes N.Jawai įdėjo kamuolį iš viršaus su pražanga (41-33). Sužaidus 3 minutes E.Lorbekas pelnė du taškus (43-35), varžovai atsakė baudų metimais. Sužaidus beveik 4 minutes A.Tomičius pelnė du taškus su pražanga (46-37), vėliau kroatas pridėjo dar du taškus (48-39). Įpusėjus kėliniui B.Olesonas padidino katalonų persvarą iki dviženklio skaičiaus (50-39), vėliau naujokas sudrebino varžovų krepšį dėjimu (52-41). Likus žaisti mažiau nei 4 minutes E.Lorbekas pelnė du taškus (54-43). Likus žaisti 3 minutes B.Dubljevičius pataikė iš toli (54-46). Likus žaisti 2 minutes P.Mickealas pataikė dvi baudas (56-48). Paskutinę kėlinio minutę P.Mickealas pataikė iš toli (61-50), tuo pačiu atsakė J.Doellmanas (61-53). Po trijų kėlinių 61-53 pirmavo Barselona.

Lemiamas kėlinys prasidėjo J.Doellmano dvitaškiu (61-55), dvitaškį pataikė ir C.J.Wallace'as (63-55). Sužaidus 2 minutes tritaškį pataikė B.Olesonas (66-57). Vėliau E.Lorbekas pataikė iš vidutinio nuotolio (68-57), po to slovėnas vėl taikliai atakavo krepšį (70-57). Baigiant įpusėti kėliniui S.Markovičius pelnė du taškus (70-59), tuo pačiu atsakė E.Lorbekas (72-59). Likus žaisti 4 minutes S.Markovičius taikliai atakavo iš toli (72-62). Likus žaisti mažiau nei 3 minutes M.Huertas pataikė dvi baudas (75-62), neilgai trukus brazilas pridėjo dvitaškį (77-64). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes A.Tomičius pelnė du taškus iš po krepšio (79-66). Likus žaisti minutę gražią ataką surengė M.Huertas po kurio perdavimo taškus pelnė A.Tomičius (81-68). Paskutinę kėlinio minutę M.Huertas pelnė du taškus, o P.Mickealas pridėjo dvitaškį su pražanga. Tuo tarpu Barselona 85-69 nugalėjo Valensiją ir iškovojo Ispanijos taurę.

Šarūnas Jasikevičius trenerio sprendimu aikštelėje nepasirodė.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Pete'as Mickealas 14, Marcelinho Huertas ir Ante Tomičius 13, Bradas Olesonas 12, Erazemas Lorbekas ir Nathanas Jawai 10, Victoras Sada 7, C.J.Wallace'as 6 taškai;

Valensijos "Valencia Basket": Stefanas Markovičius ir Justinas Doellmanas 14, Vitoras Faverani 12, Rafaelis Martinezas 10, Pau Ribas 8, Bojanas Dubljevičius 5, Florentas Pietrusas 4, Sergėjus Liščiukas 2 taškai;