*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".
*Balandžio 12 d. Pirėjuje Eurolygos reguliariojo sezono pabaiga.

Barselonos puolimo banga nubloškė "Fenerbahce Ulker" ekipą

2013-02-21
Barselonos "FC Barcelona Regal" su Šarūnu Jasikevičiumi antrąjį Eurolygos Top 16 etapo ratą pradėjo triuškinančią pergale išvykoje. Katalonai 99-60 nepasigailėjo Stambulo "Fenerbahce Ulker" krepšininkų.

Rungtynės prasidėjo Ante Tomičiaus ir Erazemo Lorbeko dvitaškiu (0-4). Šeimininkams pirmuosius taškus pelnė Bojanas Bogdanovičius (2-4), o su žaidus daugiau nei 2 minutes Davidas Andersenas išlygino rezultatą (4-4). Vėliau E.Lorbekas ir Bo McCalebbas apsikeitė tiksliomis atakomis (6-6). Baigiant įpusėti kėliniui E.Lorbekas ir P.Mickealas pelnė po du taškus (6-10). Likus žaisti 4 minutes A.Tomičius pelnė du taškus (6-12), po minutės J.C.Navarro įsmeigė tritaškį (6-15). "Fenerbahce Ulker" į tai atsakė 4 iš eilės B.McCalebbo taškais (10-15). Likus žaisti minutę B.Bogdanovičius įsmeigė tritaškį, tačiau J.C.Navarro atsakė dviem tolimomis bombomis. Po pirmojo kėlinio 23-13 pirmavo "FC Barcelona Regal" komanda.

Antrasis kėlinys prasidėjo B.Bogdanovičiaus dvitaškiu (15-23). Sužaidus minutę N.jawai sudrebino šeimininkų krepšį dėjimu (15-25). Sužaidus 3 minutes Marcelinho Huertas pataikė iš vidutinio nuotolio (15-29), po minutės A.Tomičius pataikė du baudos metimus (15-31). Vėliau X.Rabaseda perėmė kamuolį ir užbaigė ataką galingu dėjimu (15-33). Baigiant įpusėti kėliniui į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius, o Omeras Onanas pataikė dvi baudas (17-33). Įpusėjus kėliniui M.Huertas pataikė sudėtingą dvitaškį iš po krepšio (17-35). Likus žaisti 4 minutes Š.Jasikevičius išprovokavo pražangą ir sumetęs abu baudos metimus padidino katalonų persvarą iki 20 taškų(17-37). Turkai į tai atsakė R.Sato dvitaškiu (19-37), tačiau A.Tomičius ir M.Huertas vėliau pelnė po du taškus (19-41). Likus žaisti 2 minutes A.Tomičius pridėjo dar du taškus (19-43), o M.Huertas įsmeigė tritaškį (19-46). Paskutinę kėlinio minutę po gražaus M.Huerto perdavimo A.Tomičius pelnė taškus (19-48). Kėliniui baigiantis M.Huertas pataikė iš vidutinio nuotolio o Barselona pirmavo 50-19.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo B.Bogdanovičiaus baudų metimais (21-50), tuo pačiu atsakė V.Sada (21-52). Sužaidus minutę B.McCalebbas ir J.C.Navarro apasikeitė dvitaškiais (23-54). Sužaidus 2 minutes P.Mickealas pataikė dvitaškį (26-56). Sužaidus 3 minutes B.Bogdanovičius pataikė iš toli (31-58), o Barselona atsakė A.Tomičiaus ir V.Sados dvitaškiais (31-62). Įpusėjus kėliniui P.Mickealas ir B.McCalebbas apsikeitė dvitaškiais (33-64). Likus žaisti 4 minutes P.Mickealas pataikė tritaškį (35-67), o J.C.Navarro atsakė dvitaškiu (35-69). Likus žaisti 3 minutes K.Pekeris ir P.Mickealas apsikeitė dvitaškiais iš vidutinio nuotolio (37-71). Po minutės B.Bogdanovičius realizavo 1 baudos metimą iš 2 (38-71), o K.Pekeris pelnė dvitaškį su pražanga (40-71). Likus žaisti minutę P.Mickealas pridėjo du taškus, o J.Inglesas įsmeigė tritaškį (40-76). Po trijų kėlinių 76-40 pirmavo katalonai.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje M.Huertas pataikė tritaškį (40-79). Sužaidus minutę J.Inglesas pridėjo tolimą metimą (41-82). Sužaidus 3 minutes M.Huertas pridėjo dar du taškus (41-84). Likus žaisti 6 minutes Š.Jasikevičius grįžo į aikštelę, o B.McCalebbas pelnė  du taškus (46-84). Įpusėjus kėliniui lietuvis pelnė du taškus iš po krepšio (46-86). Turkai į tai atsakė B.McCalebbo tritaškiu. Likus žaisti 4 minutes Š.Jasikevičius pelnė dar du taškus (49-89). Likus žaisti mažiau nei 3 minutes Ilkanas pelnė taškus (54-89). Kėliniui baigiantis J.Inglesas pelnė 7 taškus iš eilės o Barselona laimėjo rungtynes 99-60.

Šarūnas Jasikevičius per daugiau nei 12 minučių pelnė 6 taškus (2/3 dvitaškiai, 0/1 dvitaškiai, 2/2 baudos), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, 1 sykį suklydo, išprovokavo 1 varžovo pražangą ir surinko 9 naudingumo balus.

Stambulo "Fenerbahce Ulker": Bojanas Bogdanovičius 18, Bo McCalebbas 17, Kaya Pekeris 9, Ilkanas Karamanas 7, Omeras Onanas, Romainas Sato, Davidas Andersenas ir Emiras Preldzičius 2, Oguzas Savašas 1 taškas;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Pete'as Mickealas 17, Marcelinho Huertas ir Ante Tomičius 14, Juanas Carlosas Navarro ir Joe Inglesas 13, Erazemas Lorbekas 9, Šarūnas Jasikevičius 6, Victoras Sado ir Marko Todorovičius 4, Nathanas Jawai 3, Xavieras Rabaseda 2 taškai;