*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".
*Balandžio 12 d. Pirėjuje Eurolygos reguliariojo sezono pabaiga.

Š.Jasikevičiaus ekipa Top 16 etapą pradėjo triuškinančia pergale

2012-12-28
Šarūno Jasikevičiaus atstovaujama Barselonos "FC Barcelona Regal" komanda pergale pradėjo Eurolygos Top 16 etapą. Katalonai savo aikštėje 100-78 sutriuškino Stambulo "Fenerbahce Ulker" krepšininkus.

Rungtynės prasidėjo Juano Carlosos Navarro dvitaškiu (2-0), tuo pačiu atsakė ir Mike'as Batiste (2-2). Sužaidus pusantros minutės Erazemas Lorbekas pataikė iš vidutinio nuotolio (4-2), sužaidus 2 minutes Ante Tomičius pridėjo du lengvus taškus iš po krepšio (6-2). Sužaidus beveik 3 minutes E.Lorbekas pelnė dar du taškus (8-2), po minutės slovėnas vėl ataką baigė rezultatyviai (10-2). Įpusėjus kėliniui M.Batiste pelnė dar du taškus (10-4), o tuo pačiu atsakė A.Tomičius (12-4). Likus žaisti 4 minutes J.C.Navarro firminiu stiliumi pelnė du taškus (14-6). Po Pete'o Mickealo dvitaškio su pražanga Barselono įgijo dviženklę persvarą (17-6). Likus žaisti 3 minutes Bojanas Bogdanovičius pataikė tritaškį, o vėliau pelnė ir dvitaškį (17-11). Katalonai į tai atsakė E.Lorbeko dviem taškais (19-11) ir J.C.Navarro tritaškiu (22-11). Likus žaisti kiek daugiau nei minutę N.Jawai pelnė du taškus, tačiau tuo pačiu atsakė B.Bagdanovičius (24-13). Po pirmojo kėlinio "FC Barcelona Regal" pirmavo 24-13.

Nuo antrojo ketvirtčio pradžios į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius, o M.Huertas pataikė iš vidutinio nuotolio (26-13). Turkai atsakė Oguzo Savašo dviem taškais (26-15). Sužaidus 2 minutes Š.Jasikevičius pelnė pirmuosius taškus (28-17), po minutės lietuvis įsmeigė tritaškį (31-17). Svečiai į tai atsakė Emiro Preldzičiaus dviem taškais (31-19), tačiau tuoj pat Joe Inglesas įsmeigė tritaškį (34-19). Sužaidus 4 minutes R.Sato pelnė du sunkius taškus (34-21), o baigiant įpusėti kėliniui Baris Erminas pataikė iš toli (34-24). Įpusėjus kėliniui N.Jawai užbaigė ataką galingu dėjimu (36-26). Likus žaisti 4 minutes N.Jawai dar kartą sudrebino "Fenerbahce Ulker" krepšį dėjimu (38-26). Vėliau M.Huertas pataikė tritaškį (41-28). Likus žaisti 3 minutes A.Tomičius realizavo du baudos metimus (42-28). Likus žaisti 2 minutes B.Bagdanovičius pataikė iš vidutinio nuotolio (49-33). Paskutinė kėlinio minutė prasidėjo C.J.Wallace'o tritaškiu (52-33). Po pirmosios rungtynių pusės "FC Barcelona Regal" pirmavo 54-35.

Sužaidus minutę trečiajame kėlinyje P.Mickealas pelnė du taškus iš po krepšio (56-35), o E.Preldzičius atsakė dvitaškiu su pražanga (56-38). Sužaidus pusantros minutės J.C.Navarro įsmeigė tritaškį (59-38), po kelių akimirkų N.Jawai pridėjo du taškus (61-38). Sužaidus beveik 3 minutes M.Batiste pataikė iš vidutinio nuotolio (61-40), o katalonai dar buvo nubausti nesportine pražanga (61-44). Po C.J.Wallace'o baudos metimo ispanai vėl įgijo 20 taškų persvarą (64-44). Baigiant įpusėti kėliniui N.Jawai įkalė vinį į "Fenerbahce Ulker" krepšį, o įpusėjus V.Sada perėmęs kamuolį pelnė du lengvus taškus (68-48). Turkai į tai atsakė M.Batistes taikliu tolimu metimu (68-51). Likus žaisti 4 minutes C.J.Wallace'as pelnė dar du taškus (72-49), turkai į tai atsakė R.Sato dvitaškiu su pražanga (73-52). Likus žaisti 3 minutes A.Tomičius pelnė du taškus (75-72). R.Sato pataikęs tritaškį ir toliau tempė svečius į priekį (75-55), tačiau M.Huertas taip pat buvo taiklus iš trijų taškų zonos (78-55). Kėliniui baigiantis R.Sato įdėjo kmauolį iš viršaus, tačiau priekyje 79-60 buvo katalonai.

Pirmuosius taškus ketvirtajame kėlinyje pelnė Baris Ermisas (79-62), o sužaidus minutę į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius. Lietuvis vos pasirodęs išprovokavo varžovo pražangą ir pataikė abu baudos metimus (81-65). Turkai į tai atsakė Davido Anderseno dviem taškais (81-67). Sužaidus 2 minutes A.Abrinesas pridėjo du taškus, o Omeras Onanas įsmeigė tritaškį (83-69). Sužaidus daugiau nei 3 minutes M.Huertas pataikė iš vidutinio nuotolio (85-69), po minutės A.Tomičius sudrebino "Fenerbahce Ulkker" krepšį dėjimu (87-69). Įpusėjus kėliniui katalonų aukštaūgis iš Kroatijos pelnė dar du taškus (89-69). Likus žaisti 3 minutes V.Sada įsmeigė tritaškį (92-69). Likus žaisti 2 minutes M.Todorovičius pridėjo du taškus (96-73). Likus žaisti pusantros minutės B.Bogdanovičius įdėjo kamuolį į šeimininkų krepšį (96-75). Likus žaisti 30 sekundžių M.Huertas pelnė 100-ąjį Barselonos tašką (100-78).

Šarūnas Jasikevičius per 13 minučių pelnė 7 taškus (1/1 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 2/2 baudos), 2 kartus suklydo, 2 kartus prasižengė, išprovokavo 1 varžovo pražangą ir surinko 4 naudingumo balus.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Marcelinho Huertas ir Juanas Carlosas Navarro 14, Erazemas Lorbekas. Pete'as Mickealas ir Ante Tomičius 12, Nathanas Jawai 10, Šarūnas Jasikevičius 7, C.J.Wallace'as 6, Victoras Sada 5, Joe Inglesas ir Xavieras Rabaseda 3, Marko Todorovičius 2 taškai;

Stambulo "Fenerbahce Ulker": Bojanas Bogdanovičius 19, Romainas Sato 15, Mike'as Batiste 13, Emiras Preldzičius ir Baris Ermis 9, Omeras Onanas 5, Bo McCalebbas ir Davidas Andersenas 2 taškai;