*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".
*Balandžio 12 d. Pirėjuje Eurolygos reguliariojo sezono pabaiga.

Šarūno Jasikevičiaus ekipa nepaliko vilčių Turkijos čempionams

2012-02-02
Šarūnas Jasikevičius su Atėnų "Panathinaikos" komanda iškovojo antrąją pergalę Eurolygos Top16 etape. Eurolygos čempionai išvykoje 77-56 nugalėjo Stambulo "Fenerbahce Ulker" ekipą. Šarūnas Jasikevičius prie pergalės pridėjo 3 taškus ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Sekančias rungtynes "Panathinaikos" žais vėl prieš Turkijos čempionus, tačiau šįkart jau savo arenoje.

Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė Mike'as Batiste pataikęs dvitaškį (0-2), tuo pačiu atsakė Kaya Pekeris (2-2). Vėliau Graikijos ekipos amerikietis pelnė dar 4 taškus iš eilės (2-6). Sužaidus 4 minutes Kostas Kaimakoglou pridėjo dvitaškį (2-8), o po to dar įsmeigė ir tritaškį (2-11). Įpusėjus kėliniui po M.Batistes taiklaus metimo iš vidutinio nuotolio "Panathinaikos" persvara tapo dviženkllė (2-13), kitos atakos metu graikų aukštaūgis pelnė dar du taškus (2-15). Likus žaisti 3 minutes Roko Leni Ukičius realizavo abu baudos metimus, o M.Batistei tuo pačiu nepavyko atsakyti tikslą pasiekė tik 1 bauda (4-16). Curtis Jerrelsas gražiu reidu į baudos aikštelę pelnė du taškus, tačiau graikas Kostas Tsartsaris taip pat taikliai atakavo (6-18). Likus žaisti 2 minutes taikliais tritaškiais apsikeitė B.Bogdanovičius ir K.Kaimakoglou (9-21). Paskutinę kėlinio minutę K.Kaimakoglou įsmeigė dar vieną tolimą metimą ir Eurolygos čempionai po pirmojo kėlinio priekyje buvo 24-9.

Antrojo kėlinio pradžioje į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius, o Romainas Saro dvitaškiu atidarė "Panathinaikos" ekipos taškų sąskaitą (9-26). Sužaidus 2 minutes C.Jerrelsas pataikė iš vidutinio nuotolio (11-26), o K.Tsartsaris atsakė dvitaškiu su O.Savašo pražanga (11-29). Pirmasis lietuvio metimas rungtynėse buvo netikslus, o Omeras Onanas pabėgęs į greitą kontrą ataką pelnė lengvus taškus (13-29). Sužaidus 4 minutes Š.Jasikevičius suklydo, o treneris jį pasodino ant atsarginių žaidėjų suolelio. Baigiant įpusėti kėliniui Ianas Vougioukas pelnė du taškus su pražanga (13-32). Po E.Atsuro tritaškio ir K.Pekerio dvitaškio "Fenerbahce Ulker" sumažino deficitą iki 14 taškų (18-32). Likus žaisti 4 minutes R.sato pataikė du baudos metimus (18-34). Likus žaisti 3 minutes K.Kaimakoglou pataikė dvi baudas (20-36). Paskutinę kėlinio minutę K.Pekeris pelnė dvitaškį iš po krepšio (22-36). Paskutinė "Panathinaikos" ataka buvo netiksli, tačiau po pirmos rungtynių pusės graikai pirmavo 36-22.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo R.Sato dvitaškiu, kuris pataisė netaiklų D.Diamantidžio tritaškį (22-38), šeimininkai atsakė R.Ukičiaus dviem taškais (24-38). Po J.Gisto  tritaškio "Panathinaikos" persvara ištirpo iki 11 taškų, tačiau tuomet N.Calathesas ir D.Diamantidis atsakė tiksliomis atakomis (27-43). Sužaidus 3 minutes O.Savašas ir K.Tsartsaris apsikeitė dvitaškiais (29-45). Tuomet C.Jerrelsas paliedo du tritaškius iš eilės ir vėl sumažino deficitą iki 11 taškų (34-45). Įpusėjus kėliniui M.Batiste išprovokavo pražangą ir sumetė abu baudos metimus (34-47). Likus žaisti 4 minutes Š.Jasikevičius sugrįžo į aikštelę, o R.Sato pataikė 2 baudas (34-49). Šeimininkai atsakė C.Jerrelso dvitaškiu su varžovo pražanga (37-49). Likus žaisti 3 minutes Šarūnas Jasikevičius pataikė iš toli (37-52), vėliau Graikijos ekipos afrikietis pataikė dar du baudos metimus (37-54). Likus žaisti 2 minutes E.Preldzičius pataikė tritaškį, o J.Gistas pridėjo baudos metimą (41-54). Paskutinę kėlinio minutę R.Ukičius pelnė du lengvus taškus (43-55), o kėlinį tritaškiu užbaigė Dimitris Diamantidis po Š.Jasikevičiaus perdavimo 58-43.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo O.Savašo dvitaškiu iš po krepšio (45-58), po to sekė J.Gisto du taškai (47-58). Pirmuosius taškus "Panathinaikos" komandai pelnė M.Batiste pataikęs baudos metimus (47-60), vėliau R.Sato įsmeigė tritaškį (47-62). Sužaidus 4 minutes Davidas Loganas pelnė du taškus greitos atakos metu (47-64). Įpusėjus kėliniui kroatas R.ukičius pelnė 2 taškus (49-64). Likus žaisti 4 minutes D.Loganas individualiais veiksmais prasiveržė link krepšio ir pelnė dar du taškus, tačiau turkai taip pat atsakė M.Turkčano dvitaškiu. Po R.Ukičiaus tritaškio "Fenerbahce Ulker" deficitas ištirpo iki 12 taškų (54-66). Likus žaisti 3 minutes į aikštelę sugrįžo lietuvis, o K.Kaimakoglou įleido tritaškį (54-69). Likus žaisti 2 minutes D.Loganas perėmė kamuolį ir pelnė lengvus taškus (56-71). Paskutinę rungtynių minutę K.Kaimakoglou pataikė baudas, o rungtynes užbaigė Dimitris Diamantidis dvitaškiu 77-56.

Šarūnas Jasikevičius per kiek daugiau nei 11 minučių pelnė 3 taškus (0/1 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo, perėmė 1 kamuolį, 2 kartus prasižengė ir surinko 0 naudingumo balų.

Stambulo "Fenerbahce Ulker": Curtisas Jerrellsas 12, Roko Ukičius 11, Kaya Pekeris 10, Jamesas Gistas 6, Mirsadas Turkčanas 4, Emiras Preldzičius, Bojanas Bogdanovičius ir Enginas Atsuras 3, Omeras Onanas ir Oguzas Savašas 2 taškai;

Atėnų "Panathinaikos": Kostas Kaimakoglou 19, Mike'as Batiste 15, Romainas Sato 12, Davidas Loganas 8, Dimitris Diamantidis ir Kostas Tsartsaris 7, Šarūnas Jasikevičius, Ianas Vougioukas ir Nickas Calathesas 3 taškai;