*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".
*Balandžio 12 d. Pirėjuje Eurolygos reguliariojo sezono pabaiga.

Naudingas Š.Jasikevičiaus žaidimas neišgelbėjo "Panathinaikos" nuo pralaimėjimo

2011-10-02
Atėnų "Panathinaikos" su Šarūnu Jasikevičiumi  "Two Nations Cup" turnyrą Stambule užbaigė pralaimėjimu. Eurolygos čempionai 61-71 turėjo pripažinti Turkijos čempionų Stambulo "Fenerbahce Ulker" komandos pranašumą. Graikijos ekipai negalėjo padėti Dimitris Diamantidis ir Nickas Calathesas, kurie patyrė traumas vakar dienos rungtynėse. Šarūnas Jasikevičius žaidė naudingai ir buvo rezultatyviausias savo komandoje jis pelnė 12 taškų ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Rungtynės prasidėjo Patriko Calatheso dvitaškiu, tačiau Jamesas Gistas atsakė 4 taškais iš eilės ir "Fenerbahce Ulker" išsiveržė į priekį (4-2). Likus žaisti 6 minutes Alekas Maričius ir J.Gistas apsikeitė dėjimais į varžovų krepšį (8-4). Įpusėjus kėliniui P.Calathesas sumetė dvi baudas, tačiau Stambulo ekipos žaidėjas Bojanas Bogdanovičius įleido du tritaškius iš eilės ir turkų persvara tapo dviženklė (16-6). Likus žaisti kiek mažiau, nei 2 minutes į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius, o kėliniui baigiantis Ianas Vougioukas dvitaškiu sumažino "Panathinaikos" deficitą iki 5 taškų 18-13.

Antrojo kėlinio pradžioje B.Bogdanovičius pelnė dar 2 taškus (20-18), o turkų treneris buvo nubaustas technine pražanga. Po taiklių Š.Jasikevičiaus baudų vėl "Fenerbahce Ulker" persvara ištirpo iki 5 taškų (20-15). Sužaidus minutę antrajame kėlinyje Šarūnas Jasikevičius įsmeigė tritaškį (21-18). Po Steveno Smitho dvitaškio turkų persvara ištirpo iki minimumo (21-20). Baigiant įpusėti kėliniui Šarūnas Jasikevičius baudos aikštelėję gudriai apžaidė varžovą ir pelnė du taškus su pražanga (25-24). Po Alekso Kyritsio dvitaškio rezultatas tapo lygus (26-26). Likus žaisti 3 minutes Emiras Preldzičius buvo nubaustas technne pražanga, o Š.Jasikevičius vėl taikliai realizavo baudos metimus (31-30). Taiklūs Davido Logano baudų metimai po ilgos pertraukos leido graikams išsiveržti į priekį (31-32). Po dviejų kėlinių priekyje buvo Turkijos čempionai 37-33.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo Oguzo Savašo dvitaškiu (39-33). Po beveik 3 minučių pirmuosius taškus "Panathinaikos" komandai šaime kėlinyje pelnė Romainas Sato (39-35). Įpusėjus kėliniui Rashidas Mahalbasičius dvitaškiu padidino turkų persvarą iki 7 taškų (42-35). Likus žaisti pus trečios minutės graikų deficitas tapo dviženklis (48-37), o Eurolygos čempionų gretose vėl pasirodė Šarūnas Jasikevičius. Baigiantis kėliniui Aleksas Kyritsis dvitaškiu sumažino "Panathinaikos" atsilikimą iki 9 taškų (48-39).

Lemiamąjį kėlinį dėjimu pradėjo Bojanas Bogdanovičius (50-39), vėliau dvitaškiu atsakė Stevenas Smithas. Sužaidus 3 minutes abi ekipos apsikeitė taikliais tritaškiais metimais (55-44). Įpusėjus kėliniui D.Logano ir S.Smitho pastangomis graikams pavyko sumažinti deficitą iki vienženklio skaičiaus (58-49). Hakanas Demirelis tritaškiu vėl padidino turkų pranašumą iki 11 taškų (61-49). Likus žaisti minutę Šarūnas Jasikevičius pataikė dvi baudas (69-61), tačiau vilčių išsigelbėti jau nebebuvo Atėnų "Panathinaikos" 71-61 nusileido "Fenerbahce Ulker" komandai.

Šarūnas Jasikevičius per 24 minutes pelnė 12 taškų (1/3 dvitaškis, 1/2 tritaškis, 7/7 baudos), atkovojo 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo ir 2 kartus prasižengė.

Atėnų "Panathinaikos": Šarūnas Jasikevičius 12, Stevenas Smithas ir Aleksas Kyritsis 10, Aleksas Maričius ir Davidas Loganas 7, Patrikas Calathesas ir Ianas Vougioukas 6, Romainas Sato 2, Kostas Tsartsaris 1 taškas;

Stambulo "Fenerbahce Ulker": Bojanas Bogdanovičius 18, Hakanas Demirelis ir Curtisas Jerrelsas 13, Jamesas Gistas 8, Gašperas Vidmaras 7, Kaya Pekeris ir Rashidas Mahalbasičius 4, Oguzas Savašas ir Emiras Preldzičius 2 taškai;