*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".
*Balandžio 12 d. Pirėjuje Eurolygos reguliariojo sezono pabaiga.

Lietuva pergale pradėjo Pasaulio čempionatą

2010-08-28
Šiandien Turkijoje prasidėjo 2010-ųjų metų Pasaulio krepšinio čempionatas. Pirmose rungtynėse Lietuva susitiko su Naujaja Zelandija. Rungtynės prasidėjo gana atkakliai ir rezultatyviai. Dėka puikaus Jono Mačiulio ir Pauliaus Jankūno žaidimo pirmame kėlinyje Lietuva laimėjo pirmąjį ketvertį vienu tašku 25-24. Tiesa jau pirmajame kėlinyje pagrindinis Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas Robertas Javtokas patyrė čiurnos traumą ir daugiau į aikštelę negrįžo. Antrajame kėlinyje lietuviai pradėjo spurtą ir sugebėjo savo persvarą padidinti iki dviženklio skirtumo, o antrąjį kėlinį lietuviai užbaigė taikliu Lino Kleizos tritaškiu. Po ilgosios pertraukos Lietuvos rinktinės šešiolikos taškų persvara pradėjo sparčiai tirpti. Kirkas Penney siuntė vieną metimą po kito į Lietuvos krepšį o, iš viso šis Naujosios Zelandijos ekipos lyderis pelnė net 37 taškus. Vis dėlto Lietuviai neleido per daug priartėti ir prieš lemiamą kėlinį išsaugojo trylikos taškų persvarą. Paskutiniame kėlinyje lietuvių varžovai ir toliau mėgino mažinti persvarą, tačiau sumažėjus persvarai mūsų šalies rinktinei ją vėl pavykdavo padidinti daugiausia Lino Kleizos pastangomis. Lietuvos rinktinė išsaugojo persvarą ir iškovojo pergalę 92-79 prieš Naująją Zelandiją.

Sekančias rungtynes Lietuvos rinktinė žais rytoj jų varžovas bus Kanados nacionalinė rinktinė. Rungtynių pradžia 16:00 val. Lietuvos laiku.

Lietuvos rinktinė: Linas Kleiza 27 tšk, Paulius Jankūnas 15 tšk, Jonas Mačiulis 14 tšk, Martynas Gecevičius ir Tomas Delininkaitis po 8 tšk, Tadas Klimavičius ir Mantas Kalnietis po 6 tšk, Simas Jasaitis 4 tšk, Robertas Javtokas ir Martynas Pocius po 2 taškus.

Naujosios Zelandijos rinktinė: Kirkas Penny 37 tšk, Mika Vukona 19 tšk, Thomas Abercrombie 7 tšk, Phillas Jonesas 6 taškai.